BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A bérlakásépítés gyógyír lehet az építőiparnak

2008. május 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Aggodalommal szemléli az építőipari egyesületeket és jelentős építőanyag-gyártókat tömörítő Társaság a Lakásépítésért Egyesület az építési és használatbavételi engedélyek számának első negyedéves alakulását. Véleményük szerint az elkövetkező időkben tovább csökkenhet mind a kért építési engedélyek, mind az épített lakások száma, ami a GDP hozzávetőleg 10 százalékát adó és több százezer főt foglalkoztató építőipar leépüléséhez vezethet. A beruházók téma iránti nyitottságát bizonyítja, hogy míg az elmúlt években tapasztalt állami próbálkozások nem hozták meg a várt eredményt, néhány cég magánkezdeményezésében épültek már bérlakások az ország több pontján: legutóbb a IX. kerületben döntöttek egy ilyen projekt beindításáról. Ám ahhoz, hogy Magyarország a bérlakáskínálat területén az Európai Unióhoz viszonyított lemaradását behozza, az állam által biztosított működési garanciákra van szükség az egyesület szerint.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet