A Magyar Építőművészek Szövetsége közgyűlésén alakult meg a NÉT (Nemzeti Építészeti Tanács) Fóruma, amely az EU-s elvárásoknak megfelelő építészetpolitikai irányelveket hivatott kidolgozni és véleményezni.
A NÉT mellett a jövőben működő 50-100 fős NÉT Fóruma olyan szakértői testület, amely neves építészekből és az épített környezet minősége szempontjából jelentős intézmények, szervezetek - ÖTM, Magyar Építész Kamara, Magyar Építőművészek Szövetsége, Magyar Urbanisztikai Társaság, Országos Főépítészi Kollégium, ÉVOSZ - képviselőiből áll. Legfőbb feladata a Nemzeti Építészeti Tanács által megfogalmazott javaslatok véleményezése. Az alakuló konferencián a tagok megismerkedhettek az április 3-a óta az ÖTM honlapján hozzáférhető, "Vitairat a magyar építészetpolitikáról - A jobb épített környezetért" című anyaggal, amely a kialakítandó magyar építészetpolitika alapjául szolgál.
A szöveg véleményezésére és a javaslatok megtételére május végéig, az ÖTM honlapján van mód, ahol az anyag megvitatására internetes fórumot nyit a minisztérium. A végleges szövegtervezetet októberben bocsátják vitára. Kálmán Ernőnek, a Magyar Építőművészek Szövetsége elnökének véleménye szerint a NÉT és a készülő építészetpolitika fontos üzenete, hogy közös platformra van szükség a kontinuitás megteremtéséhez, hiszen az építészeti irányelvek nem változhatnak meg négyévente. De nem csupán az építészeti irányelvek kialakítása során van szükség a folytonosságra, hanem az építészetben, az épített környezet alakításában, meglévő építészeti értékeink megőrzésében is.
