Leginkább a gabonafélék tavalyi árrobbanásának köszönhetően emelkedett hárommilliárddal - 45 milliárd forintra - a főként gabona- és takarmánykereskedelemmel, malomiparral foglalkozó ABO-csoport 2007-es árbevétele, adózás előtti eredménye pedig 300 millió forintról 1,3 milliárdra - mondta Simon György elnök-vezérigazgató, aki szerint az árbevétel 43 százaléka származott tavaly a külföldi tevékenységükből (Romániában, Ukrajnában és Szlovákiában vannak érdekeltségeik). A csoport évente 900 ezer tonna gabonát vásárol fel, a tulajdonában lévő malmok őrlési kibocsátása mintegy 400 ezer tonna, továbbá csaknem 200-220 ezer tonna takarmányt is értékesítenek. A holding tulajdonában lévő romániai állattartó telepeken 50 ezer sertést nevelnek, továbbá jelentős baromfiállománnyal is rendelkeznek: tavaly 38 millió tojást értékesítettek a román piacon. A csoport évi egymilliárd forintot szán innovációra és termékfejlesztésre: már az idén boltokba kerülhet a hajdinalisztből, illetve héjatlan tökmaglisztből készült kenyerük. Az ABO ágazattól függően átlagban 10-20 százalékos növekedést tervez 2008-ra, és a további akvizíciók helyett elsősorban új piacok szerzésére, a termékfejlesztésre, a jelenleg a cégcsoportban meglévő tartalékok föltárását kihasználó költségcsökkentésre. Simon szerint az idén a cégcsoport mintegy 60 milliárd forint körüli árbevételt érhet el.
