A tervek szerint jövőre több mint negyedével bővül a Zrínyi Nyomda Zrt. árbevétele, miután megvalósul a Euro-Druckservice AG (EDS) kapacitásnövelő fejlesztése – mondta lapunknak Balogh Ádám vezérigazgató. Ennek egyik legfontosabb pillére lesz a 64 oldal előállítására alkalmas nyomógép, amelyet két héttel ezelőtt szereztek be Németországból. A nyomda a formakészítésre, a termékfeldolgozáshoz használt berendezésekre, valamint az informatikai rendszer fejlesztésére is áldoz: az utóbbi immár lehetővé teszi, hogy a formakészítés és a nyomtatás közötti technológiai kapcsolatot közvetlen online üzemmóddal irányítsák. A beruházások várható összköltsége mintegy 1,3 milliárd forint. Az épület átalakítása és a beruházáshoz kapcsolódó egyéb projektek az év harmadik negyedévében megfeszített munkát kívánnak a cégtől, hogy a november közepi próbaüzem után 2008 elejétől már „élesben” tudják használni az új nyomógépet.
A magyar cégnek továbbra is az a stratégiája, hogy a folyóiratkészítés mellett növelje a kereskedelmi kiadványok előállítását, hogy elérje e termékek kétharmados arányát az árbevételben – tette hozzá Balogh. Az új nyomógép beszerzésével lehetővé válik a külföldi piaci terjeszkedés is, a Zrínyi Nyomda „munkavállalóként” Ausztria, Szerbia és Horvátország piacain tájékozódik. Míg tavaly e nyomdai szegmens termékeinek mintegy 15 százalékát külföldi cégek állították elő, addig arányuk idén a húsz százalékot is elérheti. A Zrínyi Nyomda célja, hogy az országon kívülre került üzletek egy részét is visszaszerezze.
