A dél-koreai Hankook Tire tegnap megkezdte termelését Dunaújvárosban. Az 500 millió eurós (mintegy 125 milliárd forintos) befektetéssel kialakított üzemben 2010-től évente 10 millió abroncsot állít elő a világ hetedik legnagyobb gumiabroncsgyártó cége. A helyszín kiválasztásában az emberi erőforrások és az adókedvezmények játszották a főszerepet – tudtuk meg a cégtől. Eddig 810 alkalmazottat vettek fel, az üzemben összesen 1500 főt foglalkoztatnak majd. Az alkalmazottak 23 százaléka mérnök vagy műszaki szakember. A dolgozók 99,5 százaléka magyar állampolgár lesz, a szakmunkások fizetése meghaladja majd a minimálbér kétszeresét. A cég legnagyobb európai megrendelői közé a Volkswagen, a Ford és az Opel tartozik; az üzemnek megközelítőleg 350 kkv-beszállítója lesz.
