BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elosztócéget alapít a Tigáz

2007. január 23. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Tigáz Zrt. tegnapi, hajdúszoboszlói rendkívüli közgyűlésén a részvényesek egyhangúan felhatalmazták az igazgatóságot, hogy a társaság engedélyköteles közüzemi tevékenységét, a földgáz- és propánbutángáz-elosztást, illetve távhőszolgáltatást a gáztörvény előírásainak megfelelően egy újonnan alapított társaságba apportálja. Az új kft. százszázalékos tulajdonosa a Tigáz lesz. Mint ismeretes, az energia- és gázpiac liberalizációját EU-direktíva írja elő, ennek jegyében a közüzemi szolgáltatók 2007. július 1-jéig kötelesek a kereskedelmi és az engedélyköteles tevékenységüket szétválasztani. Ezután az elosztóhálózatot birtokló új cégek minden piaci szereplő számára kötelesek biztosítani a hálózat igénybevételét, így az év végén már akár egy budai fogyasztó is fűtheti lakását a Tigáztól vásárolt energiával. Cesare Cuniberto vezérigazgató a közgyűlésen egy részvényesi kérdés nyomán elmondta, hogy a kedvezőtlen tarifaszabályozás, illetve az extrém időjárási viszonyok miatt 2006 igen nehéz év volt a Tigáz számára, szavaiból kitűnt, hogy a részvényesek aligha számíthatnak érdemi osztalékra. A 17 milliárd forintos jegyzett tőkével működő, 2005-ben mintegy 200 milliárd forintos árbevételt elérő, három és fél millió fogyasztót ellátó Tigáz 2004 után 1,1, 2005 után 9,6 százalékos osztalékot fizetett.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet