BUX 139080.21 1,06 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hírháló

2007. január 10. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kinevezték az ÁPV igazgatósági tagjait
Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a pénzügyminiszter javaslatára kinevezte az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Zrt. igazgatósági tagjait, megbízatásuk 2007. január 10-től 2007. június 30-ig tart – mondta Pichler Ferenc, a Pénzügyminisztérium szóvivője az MTI-nek szerdán. A most kinevezett tagok: Csányi Gábor, Csikós Bálint, Gaál Gyula, Gölöncsér József, Jendrolovics Pál, Markó Andrea, Sinkovics Péter és Velez Zoltán – mondta a szóvivő. Az ÁPV Zrt. igazgatóságának tagja még Vásárhelyi Pál, a társaság elnöke, Deák Péter Ferenc, az ÁPV Zrt. vezérigazgatója és Kovácsné Egedi Éva, akit decemberben neveztek ki az igazgatóság tagjává. Az ő megbízatásuk is június 30-ig tart. A testület új tagjai közül Gaál Gyula a MÁV elnöki posztját töltötte be tavaly október 31-ig, Markó Andrea a Pénzügyminisztérium szakállamtitkára. (Miután a miniszterelnök kinevezte az igazgatóságot, úgy az már holnap megtárgyalhatja – egyebek között – a Malév privatizációjával kapcsolatos napirendi pontot.)

Jobban odateszi magát a MOB
MOB Marketing Kft. néven új cég létrehozását tervezi a Magyar Olimpiai Bizottság – mondta a NAPI Online-nak Schmitt Pál, a szervezet elnöke. Az önálló jogi személyiségű társaság – amelyben a MOB tulajdoni részvételi formája, aránya még nem tisztázott – célja a magyar olimpiai szervezet anyagi helyzetének javítása, illetve erőteljesebb marketingtevékenység végzése. Az idén összesen 40 millió forint állami támogatást kap a MOB, ami nem elegendő a fenntartáshoz. A célok megvalósításához szükséges forrásokat szponzoroktól kapják, erre az évre egyelőre 350 millió forinttal számolnak. Schmitt reményei szerint a MOB Marketing Kft. 100 millió forint pluszforrást is képes lesz összegyűjteni.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár
Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet