A Ford Közép- és Kelet-Európa Kft. a novemberben is növekvő összeladásaival – 11,1 százalékos piaci részesedést elérve – ismét második helyen végzett Magyarországon, ahol a tavalyi hasonló időszakhoz képest az átlagos visszaesés mértéke mintegy öt-hat százalék volt. A vezérképviselet múlt hónapban 1955 új autót értékesített, a januártól november végéig tartó időszakban pedig összesen 21 199 Ford talált gazdára, s ezzel 12,7 százalékos növekedést ért el a márka. A személyautók között továbbra is a Fusion és a Fiesta, valamint a Focus és a Mondeo különböző változatai a legkelendőbbek, ugyanakkor jelentős arányban nőtt a Focus C-Max eladása is, valamint megnőtt a 2007-es Év autója díjat kapott (NAPI lendület, 2006. november 24. I. oldal) S-Max iránti érdeklődés. A haszonjárművek közül a szintén a 2007-es év Nemzetközi haszongépjárművének választott – itthon az év közepén bevezetett – új Transitból eddig összesen 152-t értékesítettek.
