BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új központ a Sanofinál

2006. november 10. péntek, 13:53

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elkészült a Sanofi-Aventis magyarországi leányvállalatának új, 13,9 millió euróból megvalósult kutató-fejlesztő központja. A létesítmény tegnapi átadásán Kóka János gazdasági miniszter elmondta, hogy a mai kormányülésen vitatják meg azt az adócsökkentési tervezetet, amellyel a multinacionális cégek magyarországi k+f tevékenységét ösztönözhetnék. Ennek mértékét azonban nem árulta el a miniszter. A Sanofi új budapesti létesítményében folyik majd a társaság meglévő és új termékeinek fejlesztése – mondta el Frederic Ollier, a Chinoin Zrt. vezérigazgatója. A csoport a közeljövőben mintegy 30 millió euró értékben további kutató- és logisztikai bázis létrehozását tervezi – tette hozzá Gerard Le Four, a Sanofi-Aventis kutatás-fejlesztési főigazgatója. A várhatóan jövőre, de legkésőbb 2008 elején induló beruházás helyszínére 3-4 leányvállalat pályázhat, köztük a magyar is. A Sanofi-Aventis 27,3 milliárd euró árbevételt ért el csoportszinten, ehhez Magyarország 130 milliárd forinttal járult hozzá.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet