707 millió forintból tanuszodát épít a rákosszentmihályi önkormányzat. A helyhatóság a költségek több mint felét, 365 millió forintot saját forrásból, míg 342 milliót támogatásból fedez. A 7,1 ezer négyzetméteres önkormányzati telken felépülő komplexum összesen 2200 négyzetméteres lesz, az épületben egy 25 méteres és egy 12,5 méteres medence épül, mindkettő elsősorban a kerületben tanuló diákok úszásoktatását, sportolását szolgálja, illetve ifjúsági versenyek rendezésére is alkalmas lesz. Ugyanakkor a medencetérhez csatlakozik egy pezsgőfürdő, egy merülőmedence, valamint szauna. Ezeken kívül az épületben kondicionáló- és fitnesztermeket is kialakítanak. Az egyszerre 180 látogató befogadására alkalmas tanuszoda – amelyhez 36 autó beállására alkalmas parkolóhelyet is kialakítanak – átadását 2007. novemberre tervezik. Az uszodát a Benczúr és Partner Tervezőiroda tervezte, a kivitelezési munkálatokat – a közbeszerzési pályázat nyerteseként – az Excluzív-Bau Kft. végzi.
A helyi önkormányzat még az 1990-es évek elején döntött arról, hogy a területen kisebb sportcentrumot épít, ám időközben – a helyi diákok úszásoktatásának megkönnyítése érdekében – tanuszoda építésére módosult a terv. Saját forrásból és európai uniós támogatásból mostanra sikerült összegyűjteni annyi pénzt, hogy az elképzelés megvalósulhasson. Az alapkőletételkor Kovács Péter, a XVI. kerület újonnan választott polgármestere elmondta, hogy az új sportlétesítmény mintegy 10 ezer kerületi gyermek úszásoktatását segíti elő, ugyanakkor azt is tervezik, hogy nyilvános uszodaként mások is használhassák. Ehhez persze majd a legjobb ajánlatot tevő üzemeltetőt is ki kell választani. Az iskolai úszásoktatást jelenleg a tanulók szomszédos kerületekbe utaztatásával tudják csak megoldani.
