BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félmilliárdból fejlesztett a Vitafort

2006. szeptember 28. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bár az állatlétszám csökkenésével a hazai takarmánypiac jelentősen szűkült (tavaly 10 százalékkal, mintegy 4 millió tonnára zsugorodott), a dabasi Vitafort Első Takarmánygyártó és Forgalmazó Zrt. 13,3 százalékról 14,1 százalékra növelte piaci részesedését – mondta Kulik Zoltán, a társaság vezérigazgatója, majd hozzátette: céljuk a 18 százalékos piaci arány megszerzése. Az elmúlt évek jelentős energiaár-emelkedései miatt a cég jövedelmezősége romlott, a takarmány drágulását pedig a, vevőkörük nem fogadta el. Versenyképességük megőrzése érdekében számba vették belső tartalékaikat és további racionalizálást hajtottak végre.
A Vitafort csaknem 500 millió forintot fordított fejlesztésre: felépítettek egy új premixüzemet, míg takarmány- és koncentrátumüzemük automata zsákoló, kiszerelő rendszert kapott. A beruházáshoz a társaság az Európa Terv keretében 100 millió forint értékben támogatást is elnyert. Mivel termékeikből évente 550 ezer tonna készül, az élelmiszer-biztonsággal, a nyomon követhetőséggel és a minőséggel összefüggő fejlesztés alapkövetelmény volt – tette hozzá Kulik Zoltán.
A korszerű csomagológépek mellett a fejlesztéssel bővült a Vitafort üzemi tárolókapacitása, és lehetőségük nyílt különleges, egyedi termékek gyártására is. Ezenkívül új üzemirányító szoftvert és vállalati integrációs rendszert is bevezettek. A fentiek következtében megnövekedett rugalmasságukat kihasználva jobb ár–érték arányú termékeket állítanak elő, ami meglévő piacaik mellett új területek meghódításához is lehetőséget teremt.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet