BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új csomagolóüzemet létesített Bábolnán a Pannon Baromfi

2006. szeptember 17. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A győri Pannon Baromfi Kft., amely tavaly 10 milliárd forint árbevételt ért el és a magyar baromfipiacon termelése 70 százalékának értékesítésével 12-13 százalékos részesedéssel rendelkezik, új, háromezer négyzetméteres csomagolóüzemet épített Bábolnán. A jövőben így a vágást, zsigerelést, darabolást, filézést Győrben végzi a cég, minden egyéb feldolgozási fázist (marinálás, csomagolás) azonban már az onnét 20 kilométerre lévő Bábolnán. Az új üzem egy műszakban 80, két műszakban 160 embernek ad majd munkát. Vécsei László, a Pannon Baromfi ügyvezetője lapunknak elmondta: a madárinfluenza okozta pánik és az árak mélyrepülése a céget is hátrányosan érintette. A fejlődés érdekében ugyanakkor a Pannon Baromfi tulajdonosai 840 millió forintos tőkeemelést hajtanak végre, ennek része a fejlesztés is. A cégvezető szerint a beruházással a társaság megteremtette az előrelépés lehetőségét a tovább feldolgozott, minőségi termékek előállítása területén, és előreláthatóan a most zajló baromfiipari konszolidáció egyik túlélője és győztese lesz. A társaság jelenleg évente 14,5 millió csirkét vág, ez a jövőben 18 millióra is növekedhet.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet