BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Versenyhátrányba kerülnek a nyomdák

2006. augusztus 15. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Versenyhátrányt okoznak az ősztől esedékes energiaár-emelések és a vállalkozásokat sújtó adó- és járulékterhek, hiszen ezzel növekszik a termelési – hozzá kapcsolódóan például a szállítási – költség, amelyet már sok megrendelő így is magasnak tart, főleg a szlovákiai és lengyelországi nyomdákéhoz viszonyítva – közölte az Alföldi Nyomda Zrt. elnök-vezérigazgatója, György Géza. A várható kiadásnövekedést a nyomda egyelőre nem tudja érvényesíteni, mindenképpen meg kell várniuk, hogy ténylegesen mennyi pluszterhet okoznak a megszorító intézkedések. Rövid távon biztosan nem tudják érvényesíteni a megnövekedett kiadásaikat, különösen a külföldi megrendelőiket hagyja hidegen, hogy változtak a költségterhek.
A magyarországi Sanoma-csoport általában egy- vagy kétéves keretszerződéseket köt a magazinjait előállító nyomdákkal – mondta Újváry Beatrix, a Sanoma Budapest Zrt. műszaki igazgatója. E megállapodások tartalmazzák a vállalási árakat is, amelyekben benne van a papír ára, valamint a műveleti költségek. Ezekből adódóan a kiadót közvetlenül nem érinti a nyomdai költségterhek növekedése, így az idén nem készülnek áremelésre.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet