BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az idén lesz utoljára hagyományos ügetőderby

2006. augusztus 3. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jövőre már az európai uniós ügetőderby-versenysorozat részeként rendezik meg a Kincsem Parkban e lóversenyszám legrangosabb magyarországi eseményét, vagyis négyéves lovakkal és kétezer méteren mérik össze erejüket az indulók. A hét végi 92. Magyar Ügetőderbyn – az itthoni hagyományoknak megfelelően – hároméves lovak ezer méteren futnak, a győztes összdíjazása hatmillió forint lesz – összegezte a NAPI Gazdaságnak Vajtó Lajos, a Nemzeti Lóverseny Kft. egyik ügyvezető igazgatója. Az idén a derby fél hétkor indul, a kora esti időponttól azt várják, hogy a teljes futam ideje alatt nagyobb lesz a forgalom. (Az idei galoppderby fő futamát kora délutánra kellett tenni, mert az MTV m1-es csatornája csak így tudta élőben közvetíteni az eseményt) Ugyancsak az idei ügetőderbyhez kapcsolódó információ, hogy a magyarországi lóversenyzés legfrissebb és általános adatait ezentúl – a Mobilpress Kommunikációs Zrt. szolgáltatásának köszönhetően – a wapon keresztül el lehet érni. E szolgáltatás keretében megtalálható a Kincsem Park versenynaptára, a programok, a részletes eredmények is. Mindez része annak a törekvésnek, hogy mihamarabb elérjék: sms-en és online módon is lehessen fogadni a magyarországi lóversenyekre.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet