BUX 139032.34 1,02 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A fogyasztóvédők bíróság elé viszik a Malévet

2006. július 17. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ismét pert indít a Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége (FEOSZ) a Malév Rt. ellen, mivel a légitársaság továbbra is különdíjat számít fel repülőjegy vásárlásakor. Mint arról korábban beszámoltunk: a Malév 2004. február 1-jétől repülőjegy-kiállítási díj címen minden repülőjegy megvásárlása után pluszköltséget számított fel az utasoknak, a jegyirodákban ez a tétel 5500 forint, online jegyrendelésnél pedig 1000 forint volt. A Fővárosi Bíróság ítélete szerint azonban a jegy kiállítása nem külön szolgáltatás, ráadásul a jogszabályok szerint kötelessége is a légitársaságnak, ezért nem számíthat fel érte különdíjat (NAPI Gazdaság, 2005. november 3., 5. oldal). A Malév idén február óta nem is kér ilyen díjat, helyette azonban bevezette a jegykezelési költséget, ami ugyanakkora pluszkiadást jelent az utasoknak.
A Malév álláspontja szerint a jegykiállítási díj rendezése az utasok megelégedésére valósult meg, illetve az újonnan bevezetett jegykezelési költség a jogszabályoknak és a Fővárosi Bíróság ítéletének mindenben megfelel – reagált a FEOSZ közleményére a légitársaság. A jegykezelési költség – a jegykiállítási díjtól eltérően – az utasok igényeinek megfelelően differenciáltan jeleníti meg a jegy fajtájának, az utashoz történő eljuttatásának és az alapját képező szolgáltatásoknak a költségeit. A jegykezelési költség mértékét illetően a döntés tehát végső soron az utasé.

Horniák Balázs
Horniák Balázs
Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet