BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Épül a Hankook dunaújvárosi üzeme

2006. július 16. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Pénteken Dunaújvárosban letették a Hankook Tire gumiabroncsgyártó első Ázsián kívüli gyárának alapkövét. A termelés a tervek szerint 2007 második felében indulhat meg a mintegy 1500 alkalmazottnak munkát adó üzemben. Az 500 millió eurós költséggel létrejövő gyáregység kapacitása a tervek szerint 2010-re eléri az évi 10 millió abroncsot. Suh Seung Hwa, a Hankook Tire európai elnöke nem tért ki a helyi önkormányzat által az üzem működéséhez nyújtott támogatás részleteire, de a beruházás hátterével kapcsolatban elmondta: „jelenleg a Hankook Tire piacvezető Dél-Koreában és Kínában, tehát mindkét piacán, ahol gyárakat működtet. Ennek megfelelően Magyarországon is az a cél, hogy a legnagyobbakká váljunk a személyautó-gumiabroncsok kategóriájában. Ugyanakkor – mivel az európai piac a legfontosabb – a dunaújvárosi beruházás stratégiai jelentőséggel is bír. Az új gyár felépítésével csökkenthető a szállítási idő, és a termékek minősége is javítható.”

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet