Pénteken Dunaújvárosban letették a Hankook Tire gumiabroncsgyártó első Ázsián kívüli gyárának alapkövét. A termelés a tervek szerint 2007 második felében indulhat meg a mintegy 1500 alkalmazottnak munkát adó üzemben. Az 500 millió eurós költséggel létrejövő gyáregység kapacitása a tervek szerint 2010-re eléri az évi 10 millió abroncsot. Suh Seung Hwa, a Hankook Tire európai elnöke nem tért ki a helyi önkormányzat által az üzem működéséhez nyújtott támogatás részleteire, de a beruházás hátterével kapcsolatban elmondta: „jelenleg a Hankook Tire piacvezető Dél-Koreában és Kínában, tehát mindkét piacán, ahol gyárakat működtet. Ennek megfelelően Magyarországon is az a cél, hogy a legnagyobbakká váljunk a személyautó-gumiabroncsok kategóriájában. Ugyanakkor – mivel az európai piac a legfontosabb – a dunaújvárosi beruházás stratégiai jelentőséggel is bír. Az új gyár felépítésével csökkenthető a szállítási idő, és a termékek minősége is javítható.”
