Míg 2006 első negyedévében – a tavalyi ugyanilyen időszakhoz képest – 6,6 százalékkal több új személyautót adtak el Magyarországon, addig az első félévi, összesen 97 609 jármű értékesítése átlagosan 3,1 százalékos bővülést mutat – derül ki a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének (MGE) összesítéséből. Változatlan az első negyedévi top 10-es lista, illetve annak sorrendje: a Suzuki annak ellenére őrzi elsőségét, hogy a 2005 első félévihez képest 8,8 százalékos visszaesést mutat, miközben az első negyedévben hétszázalékos volt az Esztergomban gyártott márka értékesítési gyarapodása. Az év eleje óta második helyen álló Ford továbbra is lendületben van, hiszen csaknem 28 százalékkal többet adtak el e márka modelljeiből, mint a tavalyi első félévben. Ehhez hasonló mértékben növekedett az ötödik helyen álló Volkswagen-eladás is. A harmadik Opel pedig az idei első negyedévi, alig kétszázalékos visszaesés után az első félévben – az egy évvel korábbi időszakhoz képest is – 3,7 százalékos növekedést produkált.
Az első hat havi összeladások nagyarányú növekedései közül a Lexus 228,3 százalékkal, a Saab pedig 110,9 százalékkal a legkiugróbb teljesítményt érte el, de nagyot lendültek – 66,7 és 41,3 százalékos közötti bővülési aránnyal – a Kia, a Smart, a Subaru, a Mitsubishi és a Hyundai eladásai is.
Az MGE összesítése szerint az új kishaszonjárművek idei első félévi – közel 10,79 ezres – eladásai ugyan 17,7 százalékos növekedést mutatnak a tavalyi hasonló időszakhoz képest, ám itt is – három százalék körüli mértékkel – mérséklődött a vásárlás az ez év első három hónapját alapul véve. A nagyhaszonjárművek közül az új autóbuszok eladásai nőttek, 55,6 százalékkal, ami 154 ilyen tömegközlekedési jármű eladásából adódott.
