BUX 139310.84 1,22 %
OTP 44800 1,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mit vár a főszezontól?

2006. július 10. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hotel Marina-Port: nem jöttek a németek...
A június, illetve a júliusból eddig eltelt másfél hét alapján a tavalyinál jobb nyári szezont várnak az idén a balatonkenesei Hotel Marina-Portban – tudtuk meg Szijártó Csaba szállodaigazgatótól. A négycsillagos hotel az említett időszakban 85 százalék feletti kihasználtsággal működött, s a jelenlegi adatok szerint ezt sikerül majd fenntartani a szezon végéig. A vb miatt ugyan a német turisták aránya az ilyenkor szokásos 40 százalékról 10–20 százalékra esett vissza, ám ezzel előre kalkuláltak, s rendezvényekkel, belföldi vendégekkel sikerült kompenzálni a kiesést.

Hotel Residence: ...de jöttek a magyarok
A tavalyihoz hasonló szezont várnak az idén a siófoki Hotel Residence-ben. A négycsillagos szálloda nyáron 85–90 százalékos kihasználtsággal működik, míg éves szinten 70 százalékos telítettséget tudhat a magáénak – mondta lapunknak Hoffmann Henrik szállodaigazgató. A hotelben nem érezték meg különösebben a világbajnokságot, a vendégek több mint 90 százaléka ugyanis belföldről érkezik, így a láthatóan kevesebb német turista nem okozott bevételkiesést a szállodának.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet