Négy bioetanol-üzemet épít Magyarországon 380 millió eurós beruházással a Sekab Bioenergia Magyarország Zrt. – jelentette be Stig-Gunnar Eriksson, a többségi tulajdonos svéd cég, a Sekab elnöke tegnapi sajtótájékoztatóján. A tervezett négy üzemben mintegy 1,5 millió tonna gabonát kívánnak feldolgozni évente, továbbá hozzávetőlegesen 600 ezer tonna biomasszát és mintegy 60 ezer tonna szerves hulladékot is – írja az MTI-Eco. Ebből 124-125 gigawattóra villamos áramot, mintegy 480 ezer tonna bioetanolt, 460 ezer tonnányi gabonatörkölyt, 423 ezer tonna folyékony szén-dioxidot és 3 ezer tonna aktív szenet állítanának elő. Az üzemek árbevétele 2009-re a tervek szerint már több mint 290 millió euró lesz, ebből 250 millió euró exportból származik majd.
