BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedő bevétel és csökkenő nyereség a Maspednél

2006. június 6. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az egyik legnagyobb magyar szállítmányozó csoport, a Masped 2005-ben mintegy 33 milliárd forint konszolidált árbevételt ért el, ami 7 milliárddal haladja meg az egy évvel korábbit – mondta az MTI-nek Kautz István, a Masped Rt. elnök-vezérigazgatója. A csoport adózás előtti konszolidált eredménye tavaly 1,27 milliárd forint volt, 330 millióval kevesebb, mint 2004-ben. A csökkenés oka az, hogy 2004-ben nagyobb volt a konszolidációba bevont társaságoktól származó osztalékbevétel. A több mint 40 tagot számláló cégcsoport összárbevétele 54 milliárd forint, foglalkoztatottjainak száma mintegy 1800 fő, ám a csoport konszolidációjába csak kilenc társaság tartozik, ebből nyolc a szállítmányozásban tevékenykedik, egy pedig az idegenforgalomban érintett. A csoport saját tőkéje tavaly 11 milliárd forintra emelkedett a korábbi 9,3 milliárdról.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet