Háromnegyed milliárdról 30 millió forintra csökkenti jegyzett tőkéjét a Láng Biztonságtechnikai Holding Rt. – értesült a NAPI Gazdaság. Az alaptőke-leszállítás tőkekivonás érdekében történik, mert – a hivatalos indoklás szerint – a társaság működéséhez nincs szükség a jelenlegi nagyságrendű tőkére. A jogszabályban meghatározott határidőket követően a 720 millió forintot úgy osztják szét a társaság részvényesei között, hogy minden egyes 10 ezer forint névértékű törzsrészvény után 9600 forintot fizetnek.
A 2003-ban vagyonkezelői tevékenységre – kiválással – alakult Láng Biztonságtechnikai Holding nagy összegű tőkekivonásának magyarázata, hogy a társaság befektetéseinek egy részét értékesítették – mondta lapunknak Bojtor Tamás vezérigazgató. A tulajdonosi körből ugyanis a Royalton Partners „kezdi lezárni” kelet-európai, köztük magyarországi befektetéseit. Megtudtuk még, hogy a mostani tőkekivonás egyik következményeként a Láng Biztonságtechnikai Holding vagyonkezelői szerepe is csökken.
