BUX 138946.79 -0,39 %
OTP 44910 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jelentős tőkekivonás a Láng Biztonságtechnikai Holdingnál

2006. június 1. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Háromnegyed milliárdról 30 millió forintra csökkenti jegyzett tőkéjét a Láng Biztonságtechnikai Holding Rt. – értesült a NAPI Gazdaság. Az alaptőke-leszállítás tőkekivonás érdekében történik, mert – a hivatalos indoklás szerint – a társaság működéséhez nincs szükség a jelenlegi nagyságrendű tőkére. A jogszabályban meghatározott határidőket követően a 720 millió forintot úgy osztják szét a társaság részvényesei között, hogy minden egyes 10 ezer forint névértékű törzsrészvény után 9600 forintot fizetnek.
A 2003-ban vagyonkezelői tevékenységre – kiválással – alakult Láng Biztonságtechnikai Holding nagy összegű tőkekivonásának magyarázata, hogy a társaság befektetéseinek egy részét értékesítették – mondta lapunknak Bojtor Tamás vezérigazgató. A tulajdonosi körből ugyanis a Royalton Partners „kezdi lezárni” kelet-európai, köztük magyarországi befektetéseit. Megtudtuk még, hogy a mostani tőkekivonás egyik következményeként a Láng Biztonságtechnikai Holding vagyonkezelői szerepe is csökken.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet