A Magyar Lapkiadók Egyesülete tegnap tartotta rendes évi közgyűlését, melyen megvitatta az elnökség éves jelentését, a 2005. évi zárszámadást, valamint a 2006. évi költségvetési előirányzatot, illetve elfogadta azt – áll az egyesület közleményében. Az egyesület az olvasást és a sajtót népszerűsítő programot indít, illetve folytatja a már meglévő, a fiatalok olvasásra nevelését célzó programjait. Az olvasás népszerűsítéséhez a közgyűlés pénzügyi forrásokat is rendelt. A plénum a rendes évi tisztújítás keretében megerősítette Kázmér Juditot, a Pannon Lapok Társasága Kiadói Kft. stratégiai ügyvezetőjét az egyesület elnökeként. Az elnökségben Papp Bélának, a Ringier Kft. ügyvezetőjének helyét Lengyel László, a Népszabadság Rt. elnöke vette át, illetve bekerült a csapatba Hanák Tamás, a Pesti Est Kft. stratégiai értékesítési igazgatója.
