BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jelentős forgalomnövekedésre számít a Scania Hungária Kft.

2006. május 18. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jelentős, 30–35 százalékos forgalomnövekedéssel számol idén a Scania Hungária Kft. (SH), miután tavaly összesen 416 nagy haszonjármű – ebből 35 autóbusz – értékesítésével mintegy 50 millió euró értékű árbevételt ért el, s ezzel a svéd márka itthoni piaci részesedése 11,6 százalékos. Christian Teichmann, az SH ügyvezető igazgatója szerint a terv időarányos részét – április végéig – teljesítette a társaság, amely ezzel a nagyteherautó-piacon 14,1 százalékos piaci részesedést ért el. Teichmann tájékoztatása szerint – a jelenlegi Scania-megrendelésállomány alapján – az év hátralévő időszakában is tartják majd az értékesítési ütemet, ami nem kis részben az építőipari, az útépítési beruházások élénkülésének köszönhető. Az SH számításai szerint ez év végére meglehet az ötszázadik eladott teherautó, emellett a különféle felhasználású autóbuszok értékesítésében is jelentős – akár négy-ötszörös – növekedéssel számolnak, ám ennek mértékét nem pontosította az ügyvezető igazgató, mert még nem zárult le az új Volán-buszok beszerzésére kiírt pályázat. A forgalom bővülését várják attól is, hogy a meglévő négy – az SH érdekeltségében lévő – értékesítési és szervizbázis után Kelet-Pesten új beruházást tervez a magyarországi leányvállalat. Ennek építési munkálatait ez év őszén kezdik, s várhatóan 2007 tavaszán nyitják meg a mintegy 1,5 hektáron épülő új Scania-bázist, amelyre összesen mintegy 500 millió forintot fordítanak.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet