BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyolcvanmilliárdos beruházás Záhonynál

2006. április 19. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Megállapodást írt alá tegnap a svájci Vorskla Steel AG tervezett beruházásáról David Webster, a társaság elnök-vezérigazgatója, Garamhegyi Ábel, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) helyettes államtitkára és Székely Judit, a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium helyettes államtitkára. A mintegy 300 millió euróból (közel 80 milliárd forint) Záhony térségében megvalósuló fejlesztés 2006 második felében kezdődhet el, a termelés pedig várhatóan 2009-ben indul meg. A feldolgozott acélipari termékek gyártásával foglalkozó üzem 800–1000 embernek biztosíthat munkát a régióban. A felek a memorandumban rögzítették a beruházással kapcsolatos támogatási lehetőségeket: ilyen a munkavállalók felkészítési költségei alapján nyújtott képzési, valamint az alkalmazottak bérköltségéhez nyújtott foglalkoztatási támogatás, továbbá a fejlesztésnek helyet adó új ipari park infrastrukturális, logisztikai és disztribúciós beruházásaihoz igényelhető támogatás.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet