A Holcim Hungária Zrt. tavaly 32,06 milliárd forintos árbevételt ért el, ami 3,6 milliárddal több, mint 2004-ben volt – írja a FigyelőNet az MTI-re hivatkozva. A vállalat EBITDA eredménye az egy évvel korábbi 7,51 milliárd forinthoz képest tavaly alig változott, 7,54 milliárd forintra emelkedett. Az idén a múlt évihez hasonló árbevételt, értékesítést és adózás előtti nyereséget várnak. A társaság lábatlani és hejőcsabai gyára termékeiből 2005-ben 1,434 millió tonna cementet értékesített, 134 ezer tonnával többet, mint 2004-ben. Emellett a két üzemükben 42 százalékkal több, 542 ezer tonna kavicsot adtak el, amivel 1,2 százalékos piaci részesedést értek el. 18 gyártótelepükön a megelőző évinél 24 százalékkal több, 837 ezer köbméternyi betont adtak el tavaly, amivel magyarországi részesedésük elérte a 15 százalékot. A vállalat mintegy 63 milliárd forint értékű, másfél millió tonna éves kapacitású cementgyár építését tervezi Nyergesújfalun. A környékbeli települések az április 9-ei véleménynyilvánító népszavazáson elutasították a beruházás megvalósítását, ám a május 14-én Nyergesújfaluban megtartandó ügydöntő népszavazás lesz e kérdésben a meghatározó.
