A Magyar Hírlap többségi tulajdonosai – miután a lap helyzetét és céljait áttekintve megállapodtak a közös jövőről a napilap főszerkesztőjével és kisebbségi tulajdonosával – egy évvel, 2007 áprilisáig meghosszabbították Szombathy Pál főszerkesztő mandátumát. Szombathy Pál március 20-án azt MTI-nek nyilatkozva elismerte, hogy nézeteltérése volt Széles Gábor fő tulajdonossal a Magyar Hírlap aznapi címlapja kapcsán, de a vita elcsitult. (A hírek szerint Széles Gábor kifogásolta a március 20-ai címlapfotót, amelyen Orbán Viktor és Mikola István volt látható a Fidesz kongresszusán, egymás szemébe nézve.) Akkor a főszerkesztő menesztéséről szóló információk terjedtek sajtókörökben.
