Tavaly a megelőző évihez képest 16,2 százalékkal, 82 milliárd forintra nőtt a különféle élelmiszereket, édességeket, valamint állateledelt is gyártó Nestlé Hungária Kft. (NH) konszolidált árbevétele. Ennek eredményeként a Nestlé magyarországi leányvállalata – 4,5 százalékos növekedést elérve – 3,5 milliárd forint adózás előtti eredményt könyvelhet el 2005-re, az adózás utáni nyereség 3,1 milliárd lett, ami 400 millióval több a 2004. évinél.
A teljes bevételen belül összesen mintegy 40 százalékot tesz ki az exportértékesítés, ami tavaly 22 százalékkal növekedett. Az összes eladásoknak mintegy a felét a Magyarországon, ezen belül jórészt a büki állateledel-gyárban, valamint a szerencsi Nescafé-üzemben készített termékek adták – összegezte Laurent Freixe, az NH ügyvezető igazgatója. Az instant kávét és kakaót készítő szerencsi gyár kapacitása 2002 és 2005 között megduplázódott, tavaly összesen mintegy 25 ezer tonna terméket állítottak itt elő.
Az NH múlt évi tevékenységéhez tartozik még, hogy összesen 2,6 milliárd forintot költött beruházásokra és fejlesztésekre, ennek részeként a szerencsi regionális gyártóközpontban létrehoztak egy érzékszervi laboratóriumot, melynek feladata a kávétermékek folyamatos vizsgálata. E laboratórium – amelyben 30 új munkatárs dolgozik – nemcsak a Nestlé magyarországi termelőegységét, hanem a cégcsoport kelet-közép-európai piacait is kiszolgálja majd. Ezzel a szerencsi üzem – amely a közép-európai régió instantkávé- és kakaótermék-gyártó központja – egyúttal termékkutatási és -fejlesztési centrummá is válik majd.
A fejlesztések közül újabb hűtőládák beszerzését, valamint az informatikai rendszer korszerűsítését említette Freixe. Az utóbbi kapcsolódik az idén bevezetett, majd bővülő Globe vállalatirányítási rendszer működtetéséhez, amit a Nestlé világszerte alkalmazni kíván. Ennek világközpontja a Nestlé svájci székhelyén lesz, az európai kontinensé Frankfurtban, a regionális bázis pedig Magyarországon működik majd – mondta lapunk kérdésére Freixe.
