Ahogy emelkedik a folyók vízszintje, úgy válik járhatatlanná egyre több út, illetve útszakasz az országban. A fővárosban a legnagyobb problémát a budai és a pesti rakpart lezárása okozza: a Fővinform információi szerint pénteken a párhuzamos utakon is csak araszoltak az autók, s ezzel kell számolni egészen az árhullám levonulásáig. Az árvízvédelmi intézkedések miatt nem lehet használni több óbudai utat sem, valamint tegnap este lezárták az árvízi kapukat a Római-parton, így a Pünkösdfürdő utcától a Kalász utcáig terjedő útszakaszt is a forgalom elől. Fennakadásokat okoz az áradás a tömegközlekedésben. A rakpartokhoz közeli utakon járó autóbuszok jelentős késéssel közlekedtek, van olyan járat, amelynek akár 50-60 perccel is meghosszabbodhat a menetideje. Gondot jelenthet a vízszint emelkedése a kötött pályás tömegközlekedési eszközöknél is: magas vízállás esetén már nem lehet használni a pesti oldalon a 2-es villamosok Lánchíd alatti alagútját (ebben az esetben csak a Vágóhíd utcától a Boráros térig közlekednek a szerelvények), illetve a szentendrei HÉV is csak rövidebb szakaszon tud közlekedni, ha a Margit híd és a Batthyány tér közötti alagutat le kell zárni. Az országban több helyen leálltak a kompok. A Dunán a Dunakanyartól Dunaújvárosig egy hajójárat sem üzemel, s hasonló a helyzet a Tisza felső szakaszán is. Fennakadásokat okoz a víz a vasúti közlekedésben is: a MÁV közleménye szerint késésekkel kell számolni a Budapest–Győr, az Almásfüzitő–Nyergesújfalu és Szerencs–Sátoraljaújhely közötti vonalakon.
