BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb halasztás a vonatperben

2006. március 27. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Fővárosi Bíróság (FB) hétfőn ismét elhalasztotta a felperes Bombardier Transportation GmbH és az alperes Közbeszerzési Döntőbizottság (KD), a MÁV tavalyi motorvonattenderével kapcsolatos egyik perének tárgyalását – írja az MTI-Eco. Vitál-Eigner Beáta bíró a tárgyalás elején elmondta: a bíróság hétfőn ítélethozatalra készült, mert a felperes 2006. február 29-i beadványában elállási kérelmet nyújtott be, mivel a Bombardier és az alperesi beavatkozó MÁV egy e per tárgyától független szerződést kötött motorvonatok szállítására. A felperes jogi képviselője azonban a tárgyaláson azt kérte: a bíróság ne vegye figyelembe az elállási kérelmet, mert azt a cég az ő tudta nélkül adta be, másrészt megbízója elbizonytalanodott, hogy helyesen döntött-e. A bíróság kötelezte a felperest: 8 nap alatt nyilatkozzon egyértelmű elállási szándékáról vagy érdemi bírósági határozat kéréséről. A Bombardier tavaly szeptember 28-án fordult az FB-hez, kérve, hogy függessze fel a KD szeptember 13-án hozott határozatának végrehajtását, amelyben az elutasította a Bombardier cég jogorvoslati kérelmét a MÁV 30+30 motorvonat beszerzésére és üzemeltetésére kiírt közbeszerzési pályázatának ügyében, amelyet a Stadler Bussnang AG nyert meg.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet