A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) tegnap 10 millió forint büntetést rótt ki a Poligrupo Hungária Rt.-re. Az indoklás szerint a Poligrupo 2002 és 2005 között a fogyasztói csoportokat szervező, működtető tevékenységét népszerűsítő reklámokban megtévesztette a fogyasztókat. A cég egyes reklámjaiban megjelent az általa kínált szolgáltatásnak a kereskedelmi bankok által hagyományosan nyújtott hitelekkel történő összevetése. A Poligrupo ugyanakkor nem adott tájékoztatást a szolgáltatások közötti lényeges, a fogyasztó által vállalt kockázat szempontjából alapvető különbségekről, így különösen arról, hogy míg a bankok esetén a hitelezett összeg felvétele után kell a törlesztést megkezdeni, addig a reklámokban feltüntetett összegekkel ténylegesen nem rendelkező Poligrupo által szervezett fogyasztói csoportok esetén lehetséges, hogy a fogyasztó az általa teljesített havi befizetések megkezdése után csak 150 hónappal később jut az ígért összeghez. Szintén 10 millió forintra bírságolta a GVH a PR-Telecom Távközlési Rt.-t, mert a cég visszaélt erőfölényével. A kábelcég akkor vétett a szabályok ellen, amikor úgy léptette életbe a többletdíj-fizetési kötelezettséggel járó új programcsomagjait, hogy arról nem kérte ki az előfizetők véleményét.
