BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sztrájk lassítja a Paksi Atomerőművet

2006. március 26. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Sztrájkot kezd a Paksi Atomerőmű Rt. három reprezentatív szakszervezete közül az egyik hétfőn reggel, ez 72 órán keresztül 5 százalékos teljesítménycsökkenést jelent. Az elégséges szolgáltatásokról már megállapodtak. A határozatlan idejű sztrájkot hirdető Műszakos Dolgozók Érdekvédelmi Szervezete (MÉSZ) követelése a műszakos munkavállalók részére 15 százalékos bérfejlesztés, valamint a társaság idei üzleti tervének túlteljesítéséből származó adózott eredmény felének a munkavállalók közötti, keresetarányos elosztása. A munkáltató ajánlata ezzel szemben 5 százalékos átlagkereset-növelés, s ezen felül az idén minden dolgozónak csaknem 1 millió forint értékű éves szociális és jóléti juttatás. A cég vezetése egyébként elfogadhatatlannak tartja a bértárgyalás közbeni sztrájkot, s a másik két reprezentatív és egy nem reprezentatív szakszervezet sem csatlakozott ahhoz.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet