BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az új csődtörvény csökkentené a felszámolások számát

2006. március 26. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az új csődtörvénnyel cégek ezrei kerülhetnék el a felszámolást: tavaly mindössze 26 társaság kapott csődeljárással esélyt a túlélésre, míg csaknem 8 ezret felszámoltak – mondta az MTI-nek Molnár György. A Felszámolók Országos Egyesületének (FOE) elnöke szerint a hosszú ideje évi alig 30 csődeljárás 2-3 év alatt ezres nagyságrendűre nőhetne, ha megszületne végre az új, az európai normáknak megfelelő csődeljárási törvény. A mai szabályozás egyértelműen a felszámolásoknak kedvez, a fizetési nehézségekkel küzdő cégek hitelezőinek ugyanis sokkal gyorsabb és egyszerűbb felszámolási eljárást kezdeményezniük az adós ellen és külön egyezséggel megpróbálni megegyezni a tartozás behajtásáról, mint egy hitelezői értekezlet résztvevőiként, jogilag szabályozott keretek között dönteniük a hitelek átütemezéséről és az adós társaság reorganizációjáról. Az új csődtörvény a FOE számításai szerint 2006 májusában tárcaközi egyeztetésre kerülhet, s a törvény tervezetét szeptember végéig be lehetne nyújtani a kormánynak. A javaslat így 2007 elején a parlament elé kerülhet, s a jövő év közepétől már az új eljárás szerint folytatnák le a csődeljárásokat.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet