BUX 138210.26 -0,92 %
OTP 44440 -1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb tárolót avatott a miniszter

2006. március 5. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mintegy 90 millió forintból, hatezer tonna gabona befogadására alkalmas tárolót épített Kaposváron a Kapostáj Mezőgazdasági Rt., amely a beruházás költségének 45 százalékára AVOP-pályázaton nyert el támogatást – írja az MTI-Eco. Az elmúlt évben 2,5 millió tonnával nőtt Magyarországon a tárolókapacitás – mondta a tároló átadásán Gráf József agrárminiszter, aki emlékeztetett rá, hogy 2005 nyarán, a gabona betakarítása előtt, 8 millió tonna gabona állt a magyar raktárakban, ami az ország egy teljes évi felhasználása. A gabonafelesleg tárolása mellett azonban meg kell oldani a felhasználást is. A hasznosítás lehetséges új formái közül Gráf megemlítette a másodlagos energiafeldolgozást, amelybe szerinte egy-másfél millió tonna gabonát kell bevonni. Az év második felében induló programba bekapcsolódik két nagyüzem – Szabadegyháza, ahol izoglükózt állítanak majd elő, valamint a győri szeszipari vállalat, ahol alkoholt készítenek gabonából, duplájára növelve a kapacitásukat. A miniszter szerint az országban legalább 20-25 egyenként 15–20 ezer tonna közötti feldolgozóüzemet kell létesíteni egy-másfél év alatt.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet