BUX 138210.26 -0,92 %
OTP 44440 -1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Körösladányba mehetnek a Henkel szolnoki dolgozói

2006. március 5. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Henkel Magyarország szolnoki gyárának tervezett bezárásával kapcsolatban a helyi szakszervezet hétfőn egyezetést kezd a dolgozókkal egyebek mellett arról, hogy kik azok, akik munkát vállalnának a cég körösladányi gyárában – közölte az MTI érdeklődésére a Henkel Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója. Deák Ferenc szerint a szolnoki dolgozókkal történt egyeztetés után több dolgozó is munkát találhat Körösladányban, ahol jelenleg átlagosan ötszázan dolgoznak. Most még a Henkel szolnoki üzemében gyártják például a Tomi mosóport, amelynek folyékony változatát a jövőben Körösladányban, a mosópor változatát pedig Bécsben állítja majd elő a társaság. Az idei tervekről szólva a gyárigazgató kiemelte, hogy új raktár- és gyártócsarnokot építenek, s megújul a szociális blokk is. A gyártelepen belül még folyik a tatabányai székhelyű Alpa Kft. 1,5 milliárd forintos beruházása. Az osztrák tulajdonú cég beszállítója a Henkelnek, azért telepíti gyártókapacitását részben Tatabányáról Körösladányba, hogy csökkentse a szállítási költségeket.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet