A Henkel Magyarország szolnoki gyárának tervezett bezárásával kapcsolatban a helyi szakszervezet hétfőn egyezetést kezd a dolgozókkal egyebek mellett arról, hogy kik azok, akik munkát vállalnának a cég körösladányi gyárában – közölte az MTI érdeklődésére a Henkel Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója. Deák Ferenc szerint a szolnoki dolgozókkal történt egyeztetés után több dolgozó is munkát találhat Körösladányban, ahol jelenleg átlagosan ötszázan dolgoznak. Most még a Henkel szolnoki üzemében gyártják például a Tomi mosóport, amelynek folyékony változatát a jövőben Körösladányban, a mosópor változatát pedig Bécsben állítja majd elő a társaság. Az idei tervekről szólva a gyárigazgató kiemelte, hogy új raktár- és gyártócsarnokot építenek, s megújul a szociális blokk is. A gyártelepen belül még folyik a tatabányai székhelyű Alpa Kft. 1,5 milliárd forintos beruházása. Az osztrák tulajdonú cég beszállítója a Henkelnek, azért telepíti gyártókapacitását részben Tatabányáról Körösladányba, hogy csökkentse a szállítási költségeket.
