BUX 137943.87 -1,11 %
OTP 44380 -1,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Transelektrónál vizsgálódik Kóka János

2006. február 28. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter felkérte Erős Jánost, a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Rt. vezérigazgatóját, vizsgálja meg a Transelektrónak adott állami pénzek – tőkejuttatás, hitel és exporthitel-garancia – felhasználásának jogszerűségét – mondta az MTI-nek Ábrahám Gergely, a miniszter szóvivője. A gazdasági miniszter a vizsgálatról – amelyet mint az MFB-t képviselő tulajdonos rendelhet el – hétfőn este tájékoztatta a Transelektrót finanszírozó bankkonzorcium képviselőit és a Transelektro korábbi főtulajdonosát, Székely Pétert. Kóka János korábbi bejelentése szerint a Transelektróhoz 47 milliárd forint külső tőke- és hitelállomány kapcsolódik, amelyből az állami bankok több mint 22 milliárddal részesednek.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet