Jó évet zárt tavaly a T-Online Magyarország Rt.: a vállalat árbevétele 27,3 milliárd, míg adózás előtti eredménye 1,9 milliárd forint lett. A 37 százalékkal növekvő forgalom motorja a szélessávú internet, ezen belül főképp az ADSL terjedése volt, amelyből közel kétszer több bevétele származott a vállalatnak, mint 2004-ben. Tavaly a társaság internet-előfizetőinek száma 24 százalékos növekedés mellett elérte a 329 ezret, piaci részesedése pedig mind a szélessávú internetelérések, mind a betárcsázós elérések terén 42 százalék volt – mondta tegnap Szász Dániel pénzügyi vezérigazgató-helyettes. Ugyanakkor a szélessávú termékek térnyerésével párhuzamosan a kapcsolt vonal részaránya fokozatosan csökkent. Ennek mértéke igen jelentős, ugyanis tavaly a felére, 19 százalékról 10 százalékra esett a társaság kapcsolt vonalból származó bevétele. Az ADSL-csomagok száma 60 százalékkal, 118 ezerről 190 ezerre nőtt. Ez önmagában – 71 százalékos növekedés mellett – 18 milliárd forintos bevételt eredményezett. Kedvezően hatott az eredményre a behajtási folyamatok javulása és a 2005-ben indult kintlévőség-értékesítés is, aminek köszönhetően nagymértékben – a 2004. év végihez viszonyítva közel ötödére – csökkent az éven túli kintlévőségek állománya.
Termékportfólió-átrendezést hajt végre a T-Online – tette hozzá Simó György, a társaság vezérigazgatója. A jövőben a szélessávú technológián alapuló új, multimédiás termékek bevezetésére kíván koncentrálni, amelyet stratégiai céljának tekint. Új elem, hogy a mobil szélessávú technológia fejlesztését a korábbinál erőteljesebb módon szeretnék képviselni Magyarországon. A társaság elképzelései szerint a vezeték nélküli internetezést biztosító hot-spotok, valamint a mobil szélessávú technológiák segítségével tíz év múlva a hazai lakosság 85 százaléka kapcsolódhat szélessávon a világhálóra.
