A Trigránit Management Kft. nyerte azt a pályázatot, melyet a Nemzeti Sporthivatal (NSH) és a Rendezvénycsarnok Zrt. írt ki a Papp László Sportaréna 2025. december 31-ig tartó bérletére és üzemeltetésére. A Demján Sándor érdekeltségébe tartozó társaság ajánlotta ugyanis a legmagasabb, 1,27 milliárd forintos egyszeri bérleti díjat azon a liciten, amelyet a nyílt pályázaton legvégül állva maradt két cég között tartottak – jelentették be a felek tegnapi sajtótájékoztatójukon. Az új üzemeltető kiválasztására egyébként azért volt szükség, mert a korábbi bérlő a veszteséges működtetés miatt elállt a tevékenységtől.
Sereg István, a győztes cég ügyvezető igazgatója lapunknak úgy nyilatkozott, hogy a korábbiakhoz képest teljesen más „felfogásban” kívánják a Sportarénát működtetni. Eddig ugyanis az üzemeltetés során kizárólagosságot biztosítottak egy-egy cég számára, s nem volt verseny. Ezt most szeretnék bevezetni, azaz egyes tevékenységekre tendereket írnak ki, s minden esetben a legkedvezőbb ajánlatot választják ki, amellyel szerinte jelentősen csökkenthetőek a költségek. Emellett az épületet is szeretnék fejleszteni, így például új páholysort és reklámfelületet alakítanak ki, amelyekre 300 millió forintot költenek. A hatékonyságot továbbá az eseménynapok számának 100-ról 115-re történő növelésével is javítanák. Az új megállapodás egyik legfontosabb eredménye a Nemzeti Sporthivatal szempontjából, hogy az állami napok számát 20-ról 22-re emelték, ráadásul itt már nem lesznek egyéb kötelezettségek, s így ezek a napok valóban ingyenessé válnak.
