BUX 137943.87 -1,11 %
OTP 44380 -1,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkészült az ózdi fűtőmű

2006. február 15. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Gázmotoros fűtőerőművet avattak tegnap a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Ózdon. A 1,5 milliárd forint értékű beruházást az Elmű Rt. és az Émász Rt. 50–50 százalékos tulajdonában lévő Sinergy Energiaszolgáltató Kft. valósította meg. A Sinergy immár negyedik lakossági erőművét építette fel Borsod-Abaúj-Zemplén megyében – mondta Bercsi Gábor, a cég ügyvezetője. Korábban Tiszaújvárosban, Sárospatakon, Kazincbarcikán létesített a társaság a távfűtéses lakások ellátása céljából erőművet, és részt vett a BorsodChem Rt. és a TVK Rt. területén megépült ipari erőművi beruházások fejlesztésében, illetve üzemelteti és karbantartja azokat. Benedek Mihály polgármester elmondta: az önkormányzat a ’90-es évek közepén épült, 5,5 ezer lakást hővel ellátó fűtőerőművét korszerűsítette, kapacitását bővítette az új erőművel, amely 4,8 megawatt termikus és ugyanilyen nagyságú villamos teljesítményű.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet