Gázmotoros fűtőerőművet avattak tegnap a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Ózdon. A 1,5 milliárd forint értékű beruházást az Elmű Rt. és az Émász Rt. 50–50 százalékos tulajdonában lévő Sinergy Energiaszolgáltató Kft. valósította meg. A Sinergy immár negyedik lakossági erőművét építette fel Borsod-Abaúj-Zemplén megyében – mondta Bercsi Gábor, a cég ügyvezetője. Korábban Tiszaújvárosban, Sárospatakon, Kazincbarcikán létesített a társaság a távfűtéses lakások ellátása céljából erőművet, és részt vett a BorsodChem Rt. és a TVK Rt. területén megépült ipari erőművi beruházások fejlesztésében, illetve üzemelteti és karbantartja azokat. Benedek Mihály polgármester elmondta: az önkormányzat a ’90-es évek közepén épült, 5,5 ezer lakást hővel ellátó fűtőerőművét korszerűsítette, kapacitását bővítette az új erőművel, amely 4,8 megawatt termikus és ugyanilyen nagyságú villamos teljesítményű.
