Kétórás figyelmeztető sztrájkot tartottak szerdán a Dunaferr-csoport kollektív szerződés hatálya alá eső vállalatainál, miután nem sikerült megegyezni a munkáltató és a reprezentatív szakszervezetek képviselőinek a bér- és szociális juttatások emelésében – közölte a Dunaferr DV Vasas Szakszervezeti Szövetség elnöke. Mucsi Zoltán elmondta: szinte az utolsó percig tárgyaltak a munkáltatóval, amelynek utolsó ajánlata 5,3 százalékos átlagos béremelés volt, ami egy összegben 1,7 milliárd forintnak felel meg, szemben az érdekképviseletek 6 százalékos, 2 milliárd forintos követelésével.
