BUX 138530.74 -0,69 %
OTP 44640 -0,62 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Figyelmeztető sztrájk a Dunaferrnél

2006. február 8. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kétórás figyelmeztető sztrájkot tartottak szerdán a Dunaferr-csoport kollektív szerződés hatálya alá eső vállalatainál, miután nem sikerült megegyezni a munkáltató és a reprezentatív szakszervezetek képviselőinek a bér- és szociális juttatások emelésében – közölte a Dunaferr DV Vasas Szakszervezeti Szövetség elnöke. Mucsi Zoltán elmondta: szinte az utolsó percig tárgyaltak a munkáltatóval, amelynek utolsó ajánlata 5,3 százalékos átlagos béremelés volt, ami egy összegben 1,7 milliárd forintnak felel meg, szemben az érdekképviseletek 6 százalékos, 2 milliárd forintos követelésével.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet