BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sztrájkbizottság a Dunaferrben

2006. február 6. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Dunaferr-csoport reprezentatív szakszervezetei tegnap sztrájkbizottságot hoztak létre és bejelentették, hogy ha a munkáltató a február 8-ai határidőig nem teljesíti a bérkövetelést, a dolgozók sztrájkba lépnek – írta az MTI Eco. Mucsi Zoltán, a Dunaferr DV Vasas Szakszervezeti Szövetség elnöke elmondta, hogy a munkáltató január 11-i ajánlatához képest az álláspontok közeledtek egymáshoz: a dolgozók 6 százalékos átlagos béremelést kérnek és a jóléti-szociális juttatások reálértéken való megőrzését. A munkaadó pedig eredetileg négyszázalékos béremelési javaslatát öt százalékra emelte. Várkonyi Zsolt, a Donbass-Duferco ukrán–svájci konzorcium tulajdonában lévő Dunaferr Rt. kommunikációs igazgatója megjegyezte: a munkáltató a tavalyihoz képest 1,5 milliárd forinttal tudja növelni a bértömeget és a szociális juttatások értékét, a cég teherbíró képességének megfelelően.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet