A Széles Gábor tulajdonában álló Műszertechnika-csoport visszavásárolta az olasz Fiat-csoporttól az Ikarusbus Járműgyártó Rt.-t, a teljes vételárat szerdán kifizette, s ezzel az Ikarusbus részvényeinek 100 százaléka a Műszertechnika tulajdonába került – írta tegnap az MTI-Eco. Ahogy arról a NAPI Gazdaság már január közepén beszámolt, az Ikarusbus visszavásárlásáról szóló szerződést 2005. december 20-án írta alá a Műszertechnika-csoport a Fiattal. Az Ikarusbust 1999 decemberében hozta létre a Renault-Iveco-csoport és az Ikarus Rt., a 6,3 milliárd forintos alaptőke 75 százaléka a Renault-Iveco, 25 százaléka az Ikarus tulajdonába került. Az Ikarus a vegyesvállalatba az Egyedi Buszgyárat és a székesfehérvári buszgyártó kapacitását apportálta. A felek ma sajtótájékoztatón számolnak be a részletekről.
