BUX 139018.07 -0,34 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leállt az inotai alumíniumkohó

2006. január 31. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az inotai alumíniumkohóban tegnap leállították a 176 elektrolizálókád még működő egységét, s ezzel 53 év után megszűnt a termelés. A MAL Magyar Alumínium Rt. vezérigazgató-helyettese, Csathó Géza szerint az ország egyetlen, még működő alumíniumkohóját gazdaságossági okok miatt kellett bezárni. A kohó további működéséhez több milliárd forintos környezetvédelmi beruházást és modernizálást kellett volna végrehajtani, ám ennek az összegnek a megtérülését nem lehetett volna biztosra venni, ráadásul a villamos energia egyre emelkedő ára és a gyenge dollár milliárdos veszteségeket okozott. A MAL azonban nem szünteti meg teljesen a termelést Inotán, ugyanis a fémalumínium gyártása, a késztermék-előállítás megmarad, s ezzel együtt 346 dolgozó munkahelye is. A mostantól kieső mintegy 35 ezer tonnányi fémalumíniumot ezután hulladék alumínium átolvasztásából, valamint importból pótolják. A 290 dolgozó elbocsátása folyamatos, a felmondási időre járó bérükre és a végkielégítésükre 780 millió forintot különítettek el.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet