Az Állami Autópálya-kezelő ZRt. az idén januárban 16 százalékkal több éves matricát értékesített, mint 2005 első hónapjában – közölte a társaság. Az idén 95 ezer matricát adtak el, míg egy évvel korábban 80 ezer szelvényt értékesítettek, a legtöbb matricát a D1-es, illetve a D2-es kategóriájú gépjárművekre adták el. A forgalom mind a négy kategóriában az első héten volt a legmagasabb. A D1-es kategóriában mintegy 30 százalékkal, a D2-es járműosztályban 57 százalékkal haladta meg a második és több mint 50 százalékkal a harmadik hetit. A társaság közleményében figyelmeztet arra, hogy január 31-én lejárnak a 2005-ös éves autópálya-matricák, a 2006-os vignetták 2007. január 31-éig érvényesek.
