BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarországra jön a Hightex

Bonyhádon építi fel első kelet-közép-európai gyártóbázisát és logisztikai központját a német Hightex Holding GmbH. A világ vezető autógyárainak elsősorban bőr-, fa- és fémkárpitokat, valamint kiegészítő elemeket gyártó cég várhatóan már februárban termelni kezd a Salamander egykori üzemében.

2006. január 26. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A NAPI Gazdaság információi szerint Magyarországon építi fel első kelet-közép-európai gyártóbázisát és logisztikai központját a világ egyik legnagyobb autókárpit-gyártója, az althengstetti Hightex Holding GmbH. Az eddig csak Németországban és az Egyesült Államokban termelő Hightex – a saját internetes oldala szerint – Bonyhádon építkezik majd.
Budai Zoltán, a Tolna Megyei Munkaügyi Központ helyi kirendeltségének vezetője a részletekről egyelőre nem kívánt nyilatkozni, de azt megerősítette, hogy a Hightex felkérésére a közelmúltban munkaerő-toborzásba kezdtek. A Salamander egykori üzemében jelenleg is zajlik a szakemberek kiválogatása. 50-60 dolgozóval kezdik el a termelést. Budai hozzátette, hogy az iparágban a világ egyik legnevesebb, szinte valamennyi vezető luxusautógyárnak szállító társasága elsősorban Bonyhád bőripari hagyományai és a rendelkezésre álló szabad és szakképzett munkaerő miatt választotta a várost. A Hightex egyébként már tárgyalásokat kezdett a hét még működő, különböző bőripari termékeket, elsősorban cipőket gyártó bonyhádi céggel arról, hogy bérmunkában milyen beszállítói feladatokat tudnak majd felvállalni.
A többek között az Aston Martinnak, a Rolls-Royce-nak, a Lamborghininek, de a BMW-nek és a DaimlerChryslernek is bőr, fa és fém kárpitelemeket, valamint utastéri kiegészítőket szállító társaság már a jövő hónapban szeretné elkezdeni a magyarországi termelést.
Úgy tűnik azonban, hogy a Hightex nem elégszik meg ennyivel, a közelmúltban – magánszemélyektől – közel 6 hektárnyi területet vásárolt Bonyhád határában, ahol információink szerint még az idén többütemű, zöldmezős beruházásba kezd. Először egy 1500 négyzetméteres gyártócsarnok és egy hozzá kapcsolódó logisztikai központ, valamint több kiszolgáló létesítmény készül el. Ebben már – a jövő év elején – 100-120 dolgozót kívánnak foglalkoztatni. Az üzemet több mint 1 milliárd forintos költséggel úgy alakítják ki, hogy az később viszonylag olcsón folyamatosan bővíthető legyen, s két év múlva már 200-250 dolgozónak tudjon munkát adni a Hightex még tavaly létrehozott magyar cége, a Hightex Hungary Kft.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet