BUX 138494.40 -0,72 %
OTP 44670 -0,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvette erőművét a Dunaferr

2006. január 19. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Aláírták azt a szerződést, amelynek értemében a Dunaferr Rt. 100 százalékos tulajdonosává válik a korábban az amerikai El Paso Corp.-pal fele-fele arányban tulajdonolt EMA-Power Kft.-nek. Ez a társaság a tulajdonosa és ez üzemelteti a Dunaferr energiaszükségletének mintegy harmadát fedező erőművet. Az EMA-Power jelenleg egy 32 milliárd forint értékű beruházásra készül, mivel jelenlegi négy kazánjának üzemideje 2006 és 2008 között lejár, s ezeket egy 200 megawatt teljesítményű, kombinált ciklusú gázturbinás erőművel szeretné pótolni (NAPI Gazdaság, 2005. szeptember 20., 5. oldal).

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet