BUX 139170.85 -0,23 %
OTP 44950 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Spanyol hátterű autóbontó épül Vasváron

2006. január 17. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ahogyan arról nemrég beszámoltunk, több mint egymilliárd forintos beruházással év végére hulladékká vált autóroncsok újrahasznosításával foglalkozó üzem épül fel Vasváron, (NAPI Gazdaság, 2005. december 27., 5. oldal). A létesítményben évente 10 ezer gépkocsit bontanak majd alkatrészeire. Németh Zsolt, a város polgármestere a beruházókkal közös sajtótájékoztatón hangsúlyozta: abban az esetben, ha a cég teljesíti szerződésben vállalt kötelezettségét, határidőre felépíti az üzemet és legalább egy éven keresztül minimum 80 munkavállalót foglalkoztat, az önkormányzat jelképes vételáron adja át a 6,2 hektáros területet – írja a FigyelőNet az MTI-re hivatkozva. (Ha a cég egy év múltán csak 50 embert foglalkoztat, a szerződés szerinti vételár nettó 25 millió forint.)
A beruházó Recycling Technologies Kft. felügyelőbizottsági tagja, Pánczél Ferenc elmondta: társaságuk egy budapesti székhelyű projektcég, amelyet 40 millió forintos törzstőkével hoztak létre, befektetői partnerük pedig egy szindikátusi előszerződés alapján a hulladékhasznosítás területén nemzetközileg elismert, spanyolországi központú Equip Tecnic Santandreu SA. Kernács Péter, a Recycling Technologies ügyvezetője szerint a 10 ezer személygépkocsi bontásából, feldolgozásából, az így nyert másodlagos alapanyag értékesítéséből már az első évben 1 milliárd forintos árbevételt remélnek.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet