Ahogyan arról nemrég beszámoltunk, több mint egymilliárd forintos beruházással év végére hulladékká vált autóroncsok újrahasznosításával foglalkozó üzem épül fel Vasváron, (NAPI Gazdaság, 2005. december 27., 5. oldal). A létesítményben évente 10 ezer gépkocsit bontanak majd alkatrészeire. Németh Zsolt, a város polgármestere a beruházókkal közös sajtótájékoztatón hangsúlyozta: abban az esetben, ha a cég teljesíti szerződésben vállalt kötelezettségét, határidőre felépíti az üzemet és legalább egy éven keresztül minimum 80 munkavállalót foglalkoztat, az önkormányzat jelképes vételáron adja át a 6,2 hektáros területet – írja a FigyelőNet az MTI-re hivatkozva. (Ha a cég egy év múltán csak 50 embert foglalkoztat, a szerződés szerinti vételár nettó 25 millió forint.)
A beruházó Recycling Technologies Kft. felügyelőbizottsági tagja, Pánczél Ferenc elmondta: társaságuk egy budapesti székhelyű projektcég, amelyet 40 millió forintos törzstőkével hoztak létre, befektetői partnerük pedig egy szindikátusi előszerződés alapján a hulladékhasznosítás területén nemzetközileg elismert, spanyolországi központú Equip Tecnic Santandreu SA. Kernács Péter, a Recycling Technologies ügyvezetője szerint a 10 ezer személygépkocsi bontásából, feldolgozásából, az így nyert másodlagos alapanyag értékesítéséből már az első évben 1 milliárd forintos árbevételt remélnek.
