BUX 139211.23 -0,2 %
OTP 44950 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megmenekülhet a malátagyártó

2006. január 17. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Folytathatja a termelést az Albadomu Malát Bt., miután a társaság hitelezői hozzájárultak a 90 napos fizetési haladékhoz. A cég tulajdonosai a bankok és hitelezők felé külön megállapodásokban vállalták, hogy több millió eurónyi összeget bocsátanak a társaság rendelkezésére, amely így rendezheti tartozásait. Kindl Gábor, az Albadomu üzletvezetője az MTI-nek korábban elmondta, hogy a cég összes kötelezettsége 5,4 milliárd forint, ebből mintegy 1,8 milliárd a beszállítók felé szóló adósság, a többi banki tartozás. A társaság az előzetes adatok szerint tavaly 7 milliárd forint árbevételt ért el, csaknem 3 milliárddal kevesebbet, mint egy évvel korábban. A cég döntően a rossz finanszírozási struktúra, részben pedig az erős forint miatt került veszteséges helyzetbe.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet