BUX 139170.85 -0,23 %
OTP 44950 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eljárás lejárt szavatosságú bonbon miatt

2006. január 17. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több mint kétszáz karton, mintegy ötmillió forint értékű, lejárt szavatossági idejű bonbont csomagolt át egy szegedi cég. A rendőrség rossz minőségű termék forgalomba hozatalának előkészülete miatt indított eljárást. Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) munkatársai – állampolgári bejelentés alapján végzett – helyszíni ellenőrzés során észlelték, hogy a társaság dolgozói lejárt szavatosságú édesipari termékek átcsomagolását végzik. A cég alkalmazottai a minőség megőrzését tanúsító címkéket a termékekről eltávolították és azok helyére új címkéket helyeztek el. Az ÁNTSZ feljelentést tett, a szegedi rendőrkapitányság pedig rossz minőségű termék forgalomba hozatalának előkészülete miatt indított büntetőeljárást a vállalkozás ügyvezetője ellen.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet