Több mint kétszáz karton, mintegy ötmillió forint értékű, lejárt szavatossági idejű bonbont csomagolt át egy szegedi cég. A rendőrség rossz minőségű termék forgalomba hozatalának előkészülete miatt indított eljárást. Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) munkatársai – állampolgári bejelentés alapján végzett – helyszíni ellenőrzés során észlelték, hogy a társaság dolgozói lejárt szavatosságú édesipari termékek átcsomagolását végzik. A cég alkalmazottai a minőség megőrzését tanúsító címkéket a termékekről eltávolították és azok helyére új címkéket helyeztek el. Az ÁNTSZ feljelentést tett, a szegedi rendőrkapitányság pedig rossz minőségű termék forgalomba hozatalának előkészülete miatt indított büntetőeljárást a vállalkozás ügyvezetője ellen.
