BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Holland befektetőé lett a MÚOSZ balatonszéplaki üdülője

Megvásárolta egy holland cég a Magyar Újságírók Országos Szövetségének balatonszéplaki üdülőjét, ennek következtében kényszerből lehetőséggé vált az Andrássy úti székház eladása.

2006. január 15. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Helyreáll a MÚOSZ (Magyar Újságírók Országos Szövetsége) anyagi helyzete azzal a január 12-én aláírt szerződéssel, amellyel a szövetség értékesítette 120 szobás balatonszéplaki üdülőjét. Eötvös Pál, a MÚOSZ elnöke nem kívánt az árral kapcsolatban nyilatkozni, de azt elmondta: a stagnáló balatoni ingatlanpiaci helyzet ellenére sikerült reális összeget kapni az igen lepusztult komplexumért. A holland befektető cég március 31-én egy összegben fizeti ki a vételárat. Információink szerint az új tulajdonosnak fontos szempont volt, hogy az üdülő repülőgéppel könnyen megközelíthető legyen. A vevő egész évben hasznosítaná az épületeket; egyet valószínűleg lebontanak majd, egyet felújítanak és bővítés is várható.
A szövetségnek egy éven belül legalább a széplaki pihenőhelyért kapott összeg feléből új ingatlant kell vásárolnia, ám döntés még nem született arról, hogy hol lesz az új üdülő – tájékoztatta lapunkat Eötvös Pál. Szóba került több gyógyfürdő környéke és az osztrák határ melletti területek is. Az adásvételi szerződés megkötésével – reményeink szerint hosszú távra – stabilizálódott a MÚOSZ pénzügyi helyzete, és így immár csak lehetőség, nem kényszer az Andrássy úti székház eladása – tette hozzá az előzőekhez Eötvös. Ennek ellenére továbbra is úgy néz ki, hogy értékesítik az üdülőhöz hasonlóan rendkívül rossz állapotban lévő ingatlant, mert felújítása értelmetlenül nagy költséggel járna. „Csak elhatározás kérdése, hogy aláírjuk-e a szerződést, a portugál pályázó tervezete itt van az asztalomon” – mondta az elnök. Bár két további cég is érdeklődik a székház iránt, a MÚOSZ a portugál befektetővel kíván egyezséget kötni, mivel ennek a társaságnak nem okoz gondot a Premier étteremmel kötött, 2008-ig érvényes szerződés, amely lehetetlenné teszi az épület teljes kiürítését. Ráadásul a tervezetben az áll, hogy a MÚOSZ-nak sem kell kiköltöznie 2008 márciusáig, és még az ingatlanhasználatból származó bevételeket is szedheti.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet