BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Észak-Csepel egy részét visszaadja a Fadesa

2006. január 11. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az InfoRádió értesülései szerint a Fadesa nevű spanyol ingatlanfejlesztő cég visszaadja a csepeli szigetcsúcson megvásárolt 80 hektáros ingatlan egy részét. Demszky Gábor ma találkozott a spanyol ingatlanfejlesztő cég vezetőivel, akik vállalták, hogy 30 napon belül visszaadnak a négy megvásárolt telekből kettőt – az északra fekvő két kisebbet –, így elhárul az a probléma, hogy a hídpillérek és a majdani park helye magánkézben van. Erről a főpolgármester és a cég vezetésének mai megbeszélésén született szóbeli megállapodás – írta az Index. Mint arról az InfoRádió korábban beszámolt, a 80 hektáros, rendkívül értékes területet tavaly év végén vette meg a Fadesa Group 11 milliárd forintért a csepeli önkormányzattól. A fővárosi közgyűlés decemberben óriási vita után – amelyben a Fidesz az SZDSZ álláspontját, a MIÉP és az MDF pedig a szocialistákét támogatta – tulajdonképpen jóváhagyta az ügyletet. Demszky Gábor főpolgármester viszont már akkor kijelentette, hogy bírósági úton megtámadja az adásvételi szerződést, mert nem tartja érvényesnek azt. Érvei szerint ugyanis az ingatlan egy részére városligetnyi parkot tervezett a főváros, valamint a területen lesz a majdani Galvani híd pillére is. A megegyezés szerint a spanyol cég azokat az ingatlanokat adja vissza 30 napon belül, amelyeken a kérdéses beruházások fognak megvalósulni.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet